Добродошли!

ЈУ ОШ `Иво Андрић` у Бањој Луци је образовна институција која, инсистирајући на квалитетним и безбjедним условима, образује успјешне људе препознатљиве по креативности, толеранцији и другарству.

Карактеристике

Школа је препознатљива по мотивисаним ученицима, квалитетном кадру у настави, примјењивости знања и пројектима.

Традиција

У протеклих 60 година рада наше школе у њој су организована разна такмичења и постигнути су завидни резултати. Хор и оркестар постижу прва мјеста чак и на нивоу бивше Југославије. Ова школа је мјесто где су своје образовање стекли многи угледни људи.

Монографија

Поводом 60 година живота и рада школе изашло је прво издање Монографије ЈУ ОШ \" Иво Андрић\" Бањалука

Постигнућа ученика

У ОШ „Иво Андрић“ сваке године се одржава Дан ученичких постигнућа када ученици имају прилику да покажу своје резултате постигнуте током године.

 

ПОДЈЕЛА КЊИЖИЦА И СВЈЕДОЧАНСТАВА

ПОДЈЕЛА КЊИЖИЦА И СВЈЕДОЧАНСТАВА

Наши ученици су успјешно завршили школску 2019/20. годину, а њихов труд и рад ће остати заувијек забиљежен у ђачким књижицима и свједочанствима.

Поштујући ванредну ситуацију и актуелне епидемиолошке мјере, подјела књижица и свједочанстава је организована у холу школу, а свако одјељење је долазило према унапријед договореном термину.

Директорка школе Жељка Опачић је наградила све ученике који су у току школске године остварили резултате у наставним и ваннаставним активностима и својим залагањем дали допринос промовисању живота и рада школе. Одјељењске старјешине су им приликом подјеле уручили пригодне поклоне.

Свим ученицима честитамо на успјеху и оствареним резултатима и желимо им много среће у даљем учењу и раду.

  • РАЗРЕДНА НАСТАВА

Ученици од првог до трећег разреда књижице су добили у четвртак, 18. јуна 2020. године, а ученици четвртог и петог разреда у петак, 19. јуна 2020. године.

Награђени ученици:

  • ПЕТАР ЛАЗИЧИЋ III4

/3. мјесто за ликовни рад на конкурсу Европска ноћ истраживача/

Ментор: учитељица Мира Косић

  • УЧЕНИЦИ III4 ОДЈЕЉЕЊА (Теодора Вучановић, Ања Гајић, Никша Пепиновић, Вељко Јовић, Лана Умићевић, Софија Шобот, Мануела Грбић, Катарина Војиновић, Марко Милић, Лана Гњатовић и Марија Радиновић)

/2. мјесто за рад „Тврђава Кастел“ у пројекту Дијалог за будућност/

Ментор: учитељица Мира Косић

  • АНА ЈОВАНОВИЋ II3, ФИЛИП СТОЈАНОВИЋ II3, ЛЕА ПАШИЋ III3, КАТАРИНА ВОЈИНОВИЋ III4

/Онлајн конкурс „Дјечије поруке за безбједнији саобраћај“/

Ментори су биле учитељице: Слађана Лолић, Татјана Иветић и Мира Косић

  • УЧЕНИЦИ IV3 И IV5 ОДЈЕЉЕЊА

/Учешће у пројекту „Јафа – Игре без граница“/

Ментори су биле учитељице Дајана Петровић и Нада Бањац

  • УЧЕНИЦИ V1 ОДЈЕЉЕЊА

/Учешће у скијашким скоковима, Мини Планица из Словеније/

Ментор: учитељица Наташа Старчевић

  • Секција ДОМАЋИНСТВО

/Велики допринос у промовисању живота и рада школе/

Ментори су учитељице Татјана Иветић и Мира Косић

  • АЊА ХАЛВАЏИЈА V3

/Велики допринос у промовисању живота и рада школе/

Учитељица Мира Лакетић

  • ПРЕДМЕТНА НАСТАВА

Ученицима од VI до VIII разреда свједочанства су уручена у сриједу, 24. јуна 2020. године.

Награђени ученици:

УЧЕНИЦИ КОЈИ СУ ПОСТИГЛИ РЕЗУЛТАТЕ НА ТАКМИЧЕЊИМА ПРЕДВИЂЕНИМ КАЛЕНДАРОМ ТАКМИЧЕЊА УЧЕНИКА ЗА ШКОЛСКУ 2019/20. ГОДИНУ

  • АНДРЕЈ КРЧМАР VII4

/1. мјесто на Школском и Општинском такмичењу, пласман на Регионално такмичење из математике – ментор: наставница Наташа Гаврановић; 2. мјесто на Школском такмичењу из физике – ментор: наставница Александра Димитријевић/

  • ХАНА ЈУКИЋ VII4

/2. мјесто на Школском и Општинском такмичењу, пласман на Регионално такмичење из математике – ментор: наставница Наташа Гаврановић; 1. мјесто на Школском такмичењу и 8. мјесто на Општинском такмичењу из физике – ментор: наставница Александра Димитријевић/

  • ВУК ГАЛИЋ VIII2

/1. мјесто на Школском и 8. мјесто на Општинском такмичењу, пласман на Регионално такмичење из математике – ментор: наставница Божана Панић/

  • МАРКО ЛАБАШ VIII1

/2. мјесто на Школском и учешће на Општинском такмичењу из математике – ментор: наставница Божана Панић/

  • ПАВЛЕ ШУШИЋ VII3

/учешће на Општинском такмичењу из физике – ментор: наставница Александра Димитријевић/

  • ПЕТАР СТОИЉКОВИЋ VIII2

/1. мјесто на Школском и 4. мјесто на Општинском такмичењу, пласман на Регионално такмичење из физике – ментори: Александра Димитријевић и Младен Марковић/

  • СОФИЈА ПЕЈАКОВИЋ VIII1

/2. мјесто на Школском и 8. мјесто на Општинском такмичењу, пласман на Регионално такмичење из физике – ментори: Александра Димитријевић и Младен Марковић/

  • Екипа РУКОМЕТ

/1. мјесто на Општинском такмичењу – МОИ, физичко васпитање, ментори: наставници Даворин Зрнић и Срђан Рачић/

  • ЈЕЛЕНА ВРАЊЕШ VII2

/1. мјесто на Школском такмичењу из српског језика – ментор: наставница Љиљана Парић/

  • ДЕЈАНА ВУКАЈЛОВИЋ VII2

/2. мјесто на Школском такмичењу из српског језика – ментор: наставница Љиљана Парић/

  • ЂОРЂЕ АДАМОВИЋ VI4

/1. мјесто на Школском такмичењу из православне вјеронауке – ментор: вјероучитељ Александар Стојановић/

  • МАТИЈА ШОБОТ VI4

/2. мјесто на Школском такмичењу из православне вјеронауке – ментор: вјероучитељ Александар Стојановић/

  • СЕРГЕЈ СТАНИМИРОВИЋ VII1

/1. мјесто на Школском такмичењу из историје – ментори: наставници Мирослав Боснић и Вукица Тешановић/

 

  • ВАСИЛИЈЕ ЖАГРАН VIII5

/2. мјесто на Школском такмичењу из историје – ментори: наставници Мирослав Боснић и Вукица Тешановић/

 

УЧЕНИЦИ КОЈИ СУ ПОСТИГЛИ РЕЗУЛТАТЕ У ВАННАСТАВНИМ АКТИВНОСТИМА И СВОЈИМ ТРУДОМ И ЗАЛАГАЊЕМ ДАЛИ ДОПРИНОС У ПРОМОВИСАЊУ ЖИВОТА И РАДА ШКОЛЕ

  • Чланови ГЕОГРАФСКЕ СЕКЦИЈЕ (Софија Пејаковић VIII1, Марко Панџић VIII4, Јелена Петрушић VIII4 и Анђела Шобот VIII5)

/3. мјесто у Квизу познавања европских земаља поводом Европског дана језика – ментор: наставница Јелена Врховац/

  • ХРИСТИНА МРША VIII3

/2. мјесто на литерарном конкурсу „Најљепше ријечи нашег језика“ – ментори: наставнице Наташа Пашалић Цвијетић и Енеа Хотић/

  • АНЂЕЛА МИРОШЉЕВИЋ VII2

/1. мјесто за литерарни рад поводом Европске ноћи истраживача – ментор: наставница Љиљана Парић/

  • ИСИДОРА МЕДАРЕВИЋ VII1, ВУК ВУКАЈЛОВИЋ VII1 и АНДРЕЈ КРЧМАР VII4

/3. мјесто у Квизу познавања Покрета Црвеног крста – ментор: учитељица Љиљана Нишевић/

  • ЗОЈА СТАНКОВИЋ VIII5

/Рад „Бања Диреклија“, ужи круг у пројекту Дијалог за будућност – ментор: наставница Виолета Мрђа/

  • СОФИЈА ПЕЈАКОВИЋ VIII1

/1. мјесто на нивоу града Бања Лука на конкурсу „Очување и промоција ћириличног писма као културног насљеђа“ – ментор: наставница Миланка Росић/

  • СОФИЈА ТИМАРАЦ VIII4, АНДРЕЈ КРЧМАР VII4 И АЊА КЕЦМАН VIII2

/прво, друго и треће мјесто на такмичењу из њемачког језика Глоса, А1 ниво – ментори: наставнице Наташа Пашалић Цвијетић и Виолета Мрђа/

  • СОФИЈА ПЕЈАКОВИЋ VIII1

/4. мјесто на онлајн такмичењу из физике, Друштво физичара источне Херцеговине – ментори: наставници Александра Димитријевић и Младен Марковић/

  • ЗОЈА СТАНКОВИЋ, НЕСТОР ЛУКАЈИЋ и АНЂЕЛА ШОБОТ из VIII5

/учешће на петом Географском диктату Руског географског друштва – ментор: наставница Јелена Врховац/

  • НЕВЕНА РАСПОПОВИЋ, АЛЕКСА ВИДОВИЋ, СЕРГЕЈ КАЛИНИЋ VII2, СЕРГЕЈ СТАНИМИРОВИЋ VII1, ВАСИЛИЈЕ ЖАГРАН VIII5 И РЕЈА ВУКМАНОВИЋ VIII5

/учешће у Међународном квиз такмичењу „Немањићи“, други елиминациони круг – ментори: наставници Мирослав Боснић и Вукица Тешановић/

  • Чланови ШАХОВСКЕ СЕКЦИЈЕ (Владимир Врањешевић, Иван Симић VIII4, Андреј Крчмар VII4 и Максим Савановић IX1)

/ментор: наставница Сања Бабић/

  • АНА ЧАВИЋ И КАТАРИНА ЧАВИЋ из VIII2

/осликавање школског дворишта – ментор: наставница Анита Новић/

 

Total Page Visits: 326 - Today Page Visits: 1

Оставите одговор

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.